Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımız çok daha kolay bir hal aldı. Bu kolaylık hali, gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Temassız ekonomi ise bu durumun en somut göstergesi. 

Girişimcilik ekosistemi, zaman geçtikçe daha yaygın bir hal kazanıyor. Hızla büyümeye devam eden bu ekosistem, beraberinde birçok avantajın ortaya çıkmasını da sağlıyor. 2020 yılının üçüncü çeyreği göz önüne alındığında 116 milyon dolarlık bir yatırıma ev sahipliği yapan bu ekosistemin, 2021 yılında 1,28 milyar dolarlık bir yatırıma ev sahipliği yapması, bu durumun en temel göstergeleri arasında yer alıyor. 

Girişimlerin Gördüğü İlginin Temelinde Beraberinde Getirdiği Çözümler Yer Alıyor

Özellikle pandemi ile karşı karşıya kalınan şu son 2 yıllık dönemde, insanların sağlığı açısından birçok farklı durum ortaya çıktı. Var olan durumlarla ise bir kere daha yüzleşmiş olundu. Örneğin genetiği ile oynanmış organizmalar, tarım için yeterli imkanların var olmaması, insanların sosyalleşme ihtiyaçlarını yüz yüze karşılayamaması, spor yapabilmek için gerekli olan imkanların sınırlı olması, özetle yaşam için nihai özellik taşıyan unsurların tamamına karşı var olan yoksunluk, bu dönemde insanların geliştirmesi gereken yönleri olarak ortaya çıktı. Bütün bu ihtiyaçlara karşılık veren ise, teknolojik gelişmeler oldu. Bu sebeple özellikle 2022 yılında insanların ihtiyaçlarına yönelik olarak düşünülmüş olan her teknolojik girişimin çok daha önemli bir hal alacağı öngörüldü. 

Sağlık, Otomotiv ve Yapay Zeka Teknolojileri Her Dönem Önemini Koruyor

Şirketlerin teknolojiden kopuk bir şekilde faaliyetlerini sürdüremeyeceğini bir gerçek. Bugün pandemi sona erse, gelecekte farklı sorunlarla baş etmek zorunda kalacağız. Bu nedenle sağlık, otomotiv ve yapay zeka teknolojileri insanlık için büyük önem taşıyor. Bu teknolojilerin kullanılabilir hale gelmesi için dijital dönüşüme ihtiyaç var.

Dijital dönüşüm kavramı, akla temassız ödeme yöntemlerini de getiriyor. Dijital dönüşümün en somut örneklerinden biri olan temassız ödeme, özellikle pandemi ile birlikte ortaya çıkan temas problemini ortadan kaldırarak hem daha sağlıklı, hem daha güvenli, hem de daha zahmetsiz bir ödeme yöntemi alternatifi sağlıyor.

Moka e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Email adresinizi girerek e-bülten aboneliğinizi başlatabilirsiniz.