Black Fridaye siteniz hazır mı?

Kara Cuma ya da Black Friday ismiyle bilinen Kasım ayı indirimleri yıl içinde oldukça büyük bir öneme sahip. Oldukça hareketli geçen ayda hemen hemen her kategoriden birçok üründe cazip indirim fırsatları olur.

Peki müşterilerinizin merakla beklediği bu çılgın güne hazır mısınız? Nelere dikkat etmeniz gerektiğine detaylarıyla bakalım.

Stok kontrolüne dikkat edin.

Perakende de olduğu kadar son yıllarda internetten alışverişe yönelik talebi artmasıyla birlikte çoklu kanalları kullanan markalar Kasım ayında her zamankinden daha fazla taleple karşılaşabiliyor. Bu durumda en önemli unsurlardan biri kampanyalarınızda yer alacak ürünler için yeterince stokunuz olup olmadığını kontrol etmek. Reklam ve kampanyalarınızda yer alan ürünler için önceden hazırlıklı olmanız sizi olası bir sorundan koruyacaktır.

Sayfanızda kalınan süreyi arttırın.

Black Friday sürecinde websitenize müşteri çektikten sonra siteyi ziyaret edenlerin sayfada kalması için ilgi çekici görsel ve banner çalışmaları hazırlayın. Önceden hazırladığını görsellerin düzeni, sonraki sayfa ve ödeme adımlarında oldukça işinize yarayacaktır.

Sitenizin altyapısını kontrol edin.

Kasım ayı Black Friday döneminde sitenizin ziyaretçi sayısı artabilir.

Alışveriş yapan müşterilerin sayfalarda sorunsuzca gezinmesi, ürünlerini sepete kolaylıkla ekleyebilmesi ve ödeme sayfasında sorunlar yaşamaması için olası yoğunluk ihtimaline yönelik website altyapınızı bu duruma hazırlamanız gerekir.

Rekabetçi fiyatlar belirleyin.

Hangi sektörde olduğunuz ve pazardaki konumunuza paralel olarak hangi ürünlerde indirim yapacağınızı ve indirim oranlarını kampanyalar öncesinde belirlemeniz oldukça etkili olacaktır. Rakip analizleri ve konumlandığınız pazarın önceki yıl verileri de önümüzdeki kasım ayı indirim fırsatlarına ışık tutacaktır.

2022 yılı Black Friday tarihleri ne zaman?

Şükran Günü sonrası ilk cumaya denk gelen gün, bu yıl 25 Kasım Cuma. Tüm haftaya, hatta hali hazırda başlamak üzere olan kampanyalara çok az bir süre kaldı. Bu yılki online alışveriş sonuçları, pandemi sonrası normal hayata geri dönmüş herkes için bakalım nasıl ilerleyecek.

Black Friday’e Sanal Pos’unuzla hazır olun.

Online ödemelerde kolaylık sağlamak her markanın artık olmazsa olmazı. Tüm online ödemelerin güvenli ve pratik bir yolla yapılabilmesi için, web sitenize entegre olabilen, kurulum, kullanım veya verimsizlik ücreti istemeyen istediğiniz sistemle adapte olabilen, tüm bankalardan kolayca ödeme almanızı sağlayan Moka Sanal POS ile tanışın, kolay ödeme seçeneklerinden faydalanın.

Moka Sanal POS’a Hemen başvurun.

Moka e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Email adresinizi girerek e-bülten aboneliğinizi başlatabilirsiniz.