Bugün, dijital dünyada e-ticaret yaparak satış yapma gayesinde olan çok sayıda kişi bulunuyor. Onlar için çok önemli bir dönem kapıda. Yılın son çeyreğinde karşımıza çıkan alışveriş dönemleri, tüm satıcılar için büyük önem taşıyor. Satışların arttığı ve hacimli kazançların elde edildiği bu alışveriş dönemlerini sizler için bir araya getirdik. Listemizin katkı sağlamasını diliyoruz. Gelin, derlediğimiz önemli tarihlere yakından bakmaya başlayalım. 

Siber Pazartesi

Siber Pazartesi, ağırlıklı olarak tüketici elektroniği, uçak bileti ve moda kategorilerinde hizmet veren işletmelere hitap ediyor. Bu yıl 29 Kasım tarihinde kutlanacak olan Siber Pazartesi sadece Türkiye’de değil tüm dünyada tüketicileri ve satıcıları buluşturacak.  E-ticarete ilgi duyanların Siber Pazartesi’yi listelerine eklemelerinde fayda var. 

Bekarlar Günü

Her yıl 11 Kasım’da kutlanan Bekarlar Günü, yılın son çeyreğinde karşımıza çıkan önemli pazarlama dönemlerinden. Gördüğü ilgi oranı giderek artan bu özel gün, kategoriden bağımsız dijital dünyada satış yapan herkes için değerli bir fırsat. E-ticaret ile ilgilenenlere bu yıl Bekarlar Günü’nü kaçırmamalarını öneriyoruz. Bu özel günde ciddi bir satış potansiyeli ortaya çıkabilir. 

Efsane Cuma

Sırada en çok bilinen alışveriş dönemi var! Farklı isimlerle de anılan Efsane Cuma, bu yıl 26 Kasım tarihinde kutlanacak. Yılın en büyük alışveriş dönemlerinden olan bu özel gün, son yıllarda Türkiye’de önemli bir popülerlik kazandı. Giyimden elektroniğe, güzellikten gıdaya her alışveriş kategorisi bu dönemden büyük oranda etkileniyor. 

Yeni Yıl

2021’i bir diğer önemli ve ilgi çeken alışveriş dönemi ile kapatıyoruz. 2022’ye kalan sayılı günler aynı zamanda satıcılar ile tüketicilerin buluşacağı günler olacak. Büyük oranda hediyelik ürünlerin öne çıkacağı bu alışveriş dönemi Aralık ayının ilk günlerinde başlayacak ve Ocak ayına kadar etkilerini göstermeye devam edecek.

MokaPOS Yanınızda!

Yılın en hareketli alışveriş dönemine MokaPOS ile güçlü bir giriş yapın. Sanal POS hizmetimiz olan MokaPOS’u web sitenizde kullanarak online müşterilerinizden güvenli, hızlı ve pratik bir şekilde ödeme alabilirsiniz. Üstelik tahsilatlarınız ertesi gün hesabınıza geçer. MokaPOS’a başvurmak için hemen tıklayın!

Moka e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Email adresinizi girerek e-bülten aboneliğinizi başlatabilirsiniz.