E-ticaretin kazançlı dünyasına adım atmayı mı planlıyorsunuz? Sanal POS hizmetimiz olan MokaPOS’u web sitenizde kullanarak online müşterilerinizden güvenli, hızlı ve pratik bir şekilde ödeme alabilirsiniz. Üstelik tahsilatlarınız ertesi gün hesabınıza geçer. MokaPOS’a başvurmak için hemen tıklayın!

E-Ticaretin Hareketli Sektörleri Nelerdir?

Online dünya artık herkesin ilgi odağı. Özellikle de ticaret yapanların. Pandemi ile birlikte yaşamlarımızın vazgeçilmezi haline gelen dijital kanallar, satış için de artık hiç olmadığı kadar değerli. Ancak öyle sektörler var ki e-ticaret onlar için bir seçenek değil, büyük bir fırsat ve zorunluluk haline geldi. Gelin, o sektörlere yakından bakalım!

Tarım

İnternette “organik” etiketine sahip meyve ve sebze arayanların sayısı ciddi anlamda artışta. Bu hassasiyet sadece Türkiye’de değil tüm dünyada tüketicileri internete yönlendirmiş durumda. Hal böyle olunca organik tarıma yönelik e-ticaret sitelerinin sayısı son yıllarda büyük bir artış gösterdi. Bu süreçte kapanan siteler tekrar hayata geçerken, var olanlar yeni yatırımlar aldı veya kendilerini geliştirdi. Neticede tüketici meyve ve sebzesini online dünyadan almaya başladı, e-ticarete yönelen tarım sektörü ise kazançlarını artırdı.

Giyim

Artık mağazaya gidip kılık kıyafet alma devri geçmişte kaldı. Uzun bir süre kadın tüketicilerin tekelinde olan online giyim alışverişleri, artık erkekler arasında da son derece yaygın. Salgın süreci ile birlikte internetten satış yapan butiklerin sayısı artarken mağazaları ziyaret edenlerin sayısı önemli oranda azaldı. Bu süreçte online giyim sektörü de ticaret insanlarına göz kırpan sektörler arasındaki yerini aldı. Araştırmalar bu alandaki potansiyelin daha da artacağına işaret ediyor.

Moka’nın Sanal POS hizmeti MokaPOS, e-ticaret platformlarına 3D secure temelli ödeme alma imkanı sunarken; taksitli alışveriş, linkle ödeme, kolay kullanım ve kart saklama gibi çok sayıda avantajı da sağlıyor. Böylece işletmeler tüm bankalarla tek tek anlaşmak zahmetinden kurtulup tamamı ile tek yerden tek sözleşme yaparak çalışabiliyor, kullanıcılar ise kendilerine sunulan başta yüksek güvenlik olmak üzere çok sayıda avantajın rahatlığını yaşayabiliyor. Bugün MokaPOS’a başvurarak siz de e-ticaret çalışmalarınızda tüm bu avantajların keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Sanal Market

“Ahmett koş 2 ekmek al gel!” gibi ifadeler artık gündelik hayatlarımızda pek yer edinmiyor. Zira artık market ihtiyaçlarımızı da internetten karşılayabiliyoruz. Özellikle son 2 yılda sanal marketlerin sayısı büyük bir artış gösterdi. Öyle ki ülkemizden çıkan çeşitli sanal marketler büyük yatırımlar alarak global pazara bile açıldı. Şimdilerde peyniri, zeytini ve domatesi evimize kadar getiren yeni nesil mağazalara sahibiz. Bu sektörün e-ticaret ile olan imtihanı yine önemli kazançların ortaya çıkmasını sağladı. Bir yandan ise başarılı müşteri deneyimlerinin oluşmasına aracılık etti.

Online Eğitim

Dijitalin yükselişi eğitim anlayışımızı da kökten değiştirdi. Yüzbinlerce öğrenci uzun bir süre yüz yüze eğitimden uzak kalırken, bu boşluğu online eğitim platformları doldurdu. Sonuçta özellikle son birkaç yıldır online eğitim satışı yapan platformların yükselişine tanıklık ediyoruz. Bu sektöre yönelenlerin oldukça hareketli ve kazançlı bir dönemden geçtiğini tahmin etmek güç değil. Uzmanlar, online eğitimlerin hayatlarımızın yeni gerçeği olduğuna dikkat çekiyor.

İkinci El

Paylaşım ekonomisi, son yıllarda tüm dünyada yükselen yeni bir alan. Bu alan pek çok sektörü dönüştürdüğü gibi e-ticaret sektörünü de etkiledi. İşin içine pandemi süreci de girince son dönemde ikinci el ürün satışı yapan site ve pazaryerlerinin sayısının hızla arttığını gördük. Bu ürünler arasında ev eşyasından elektroniğe kadar çok sayıda eşya ve ürün bulunuyor. Görünen o ki ikinci el sektörü, önümüzdeki yıllarda e-ticaretin en çok kazandıran dikeylerinden biri olmaya devam edecek. Bizden söylemesi.

E-ticaretin kazançlı dünyasına adım atmayı mı planlıyorsunuz? Sanal POS hizmetimiz olan MokaPOS’u web sitenizde kullanarak online müşterilerinizden güvenli, hızlı ve pratik bir şekilde ödeme alabilirsiniz. Üstelik tahsilatlarınız ertesi gün hesabınıza geçer. MokaPOS’a başvurmak için hemen tıklayın!

Moka e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Email adresinizi girerek e-bülten aboneliğinizi başlatabilirsiniz.