İnternetten alışverişin hem son kullanıcılar hem de bu hizmeti sunan firmalar açısından en önemli konusu güvenliktir. *Ülkemizde 2017 yılında internetten yapılan kartlı ödeme tutarı 99,1 milyar Türk Lirasıdır. 24 milyonu aşkın kredi kartı kullanıcısı milyonlarca işlem yapmaktadır.

Kartlı işlemlerdeki hacmin her yıl önemli ölçüde artıyor oluşu güvenli alışveriş kavramını daha da önemli hale getiriyor.

İnternetten ödeme kabul eden firmaların bu konuda üzerine düşen çok sayıda konu var. Fraud (sahtecilik) kontrolü her kartlı ödeme sisteminin en önemli unsurudur. Kullanıcıların güvenli alışveriş deneyimi yaşayabilmeleri için sistemlerin sahtecilik izleme, sahtecilik önleme, sahte ve çalıntı kart, kredi kartı dolandırıcılığı konularında harekete geçecek çok sayıda fraud filtresine sahip olması gerekmektedir.

Tüm bunlar teknolojik altyapılara yatırım yapmak anlamını taşır. E-ticarette güvenli alışveriş kavramını benimseyen her firma internette güvenli alışveriş deneyimi sunmak için belirli şartlara sahip olmalı. İnternetten alışveriş için firmalara ödeme altyapısı sunan ödeme kuruluşları uluslararası anlamda güvenlik şartlarına uyum sağlamak için üstün bir teknolojik altyapı ve sıkı denetimlerle birlikte PCI DSS uyumlu hale gelirler.

Moka PCI DSS uyum sürecini başarıyla tamamlamış ve dönemsel denetimlerde geçer not almaya devam ederek bu güvenlik sertifikasının sürekliliğini sağlamaktadır. Moka POS sisteminde geliştirilen fraud filtreleri Moka POS bayilerinin müşterilerine sundukları alışveriş deneyimini güvenli hale getirmektedir. Moka bünyesinde bulunan fraud (sahtecilik) izleme ve tespit etme birimi sistemde otomatik olarak beliren tüm uyarıları ve şüpheli işlemlere anında müdahalede bulunmaktadır. Bu şekilde üye işyerlerimiz kullanıcılarının yaptıkları işlemlerde sürekli bir güvenli alışveriş ortamına sahip olmaktadır.

Fraud (sahtecilik) ve güvenlik ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Tel: +90 850 333 9899
E-posta: info@moka.com

Moka e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Email adresinizi girerek e-bülten aboneliğinizi başlatabilirsiniz.