Firmalar müşterilerinin hizmetleri ya da ürünleri için her an ödeme yapmasına olanak verecek sistemlere sahip olmak isterler. Tüketicilerin satın alma alışkanlıkları ve satın alma yöntemleri çeşitlilik göstermektedir.

Akıllı telefonların (mobil cihazların) kullanımı ve internet erişimi dünyanın her yerinde yüksek oranda. Firmaların ödeme seçeneklerine çeşitlilik kazandırmak isteyen ödeme kuruluşları da internetten mobil ödeme ile alışveriş yapılması konusunda yenilikler sunmaktadır.

Son kullanıcılar için cep telefonu ile ödeme yapmak oldukça güvenilir ve hızlı bir çözümdür. Bununla birlikte firmaların kendi temsilcilerinin kullandığı mobil ödeme alma sistemleri de mevcuttur.

Mobil Ödeme Alma Çeşitleri Nelerdir?

Mobil tahsilat farklı çeşitlerde gerçekleşebilir.

  • Son kullanıcı mobil cihazları: Her cep telefonunu yükleyecekleri bir mobil uygulama sayesinde mobil ödemeye hazır bir altyapı sunmak mümkündür.
    Alışverişlerini mobil ödeme ile yapmak isteyen kullanıcılar alışveriş yapacakları kurumun sunduğu uygulama ya da uygulamaları akıllı cep telefonlarına yükler ve alışverişinin ödemesini tamamlar.
  • Firmanın ödeme almaya yetkili ekiplerinin kullandığı mobil cihazlar: Sahada ya da noktalarda hizmet veren veya ürün satan firma temsilcilerinin sahip olduğu mobil cihazları birer pos cihazına dönüştürüp internet üzerinden mobil ödeme aracı olarak kullanımı sağlanabilir.
    Alışverişini mobilden yapmak isteyen kullanıcılar herhangi bir uygulama indirmeye gerek duymadan akıllı cep telefonlarından ödeme yapabilir.
  • Moka Mobil POS uygulaması ile siz de akıllı telefonunuzu mobil ödeme almak için kullanabilirsiniz.
  • Moka’nın firmanızın ihtiyaçlarına yönelik sunabileceği özel çözümler için Özel Ödeme Yöntemleri sayfamızı ziyaret ediniz.

Moka Mobil POS ve mobil ödeme ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Tel: +90 850 333 9899
E-posta: info@moka.com

Moka e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Email adresinizi girerek e-bülten aboneliğinizi başlatabilirsiniz.