Kredi kartından ödeme almak için sunulan online ödeme sistemleri ödeme alma yöntemleri ile ilgili çok çeşitli seçenekler sunmaktadır. Sanal ödeme yöntemlerinin sunduğu teknolojik kullanım esneklikleri kredi kartı ile ödeme almak isteyen firmalar için teknoloji geliştirmeye sürekli devam etmektedir.

Müşterilerinizin sisteminizle kart bilgilerini paylaşmak istemiyor olabilir ya da sisteminizin alt yapısı ve iş modeli buna uygun olmayabilir. Bu durumda ödeme alma yöntemlerinin sunduğu SMS ile ödeme alma ya da E-posta ile ödeme alma seçeneklerini kullanabilirsiniz.

SMS İle Ödeme Alma ve E-Posta İle Ödeme Alma Ne Demek?

Online tahsilat sistemi aracılığı ile size ödeme yapacak müşterilerinize SMS ya da E-posta ile göndereceğiniz bir bağlantı ile müşterileriniz banka kartı ve kredi kartından ödeme yapabilir.

Müşteriniz göndereceğiniz bağlantıya tıklayarak sizin belirlediğiniz Ödeme Tutarını, Taksit Sayısını, hangi ürün ya da ürünler için ödeme yapacağını vb bilgileri görür. Devamındaki online ödeme sistemine kartın bilgilerini girerek ödemeyi akıllı telefonu ya da bilgisayarından gerçekleştirebilir.

SMS ve E-Posta İle Ödeme Almaya Nasıl Başlarım?

Moka POS kullanan her Moka bayisi talebi halinde SMS ve E-Posta ile ödeme alma özelliğini kullanabilir. Bu özelliği hem Moka POS’un sunduğu hazır ödeme ekranları [hazır ödeme ekranları çözümü içeriğine link verilebilir] aracılığı ile hem de Moka POS API’sine entegre olarak kendi ödeme çözümü yazılımı dahilinde kullanabilir.

SMS İle Ödeme Alma İşlemini Nasıl Yaparım?

– Hizmeti ya da ürünü alacak kişi bilgileri
– Tahsil edilecek tutar
– Taksit sayısı
– Ödemeye konu ürün ya da hizmet bilgileri
– Ödemeyi yapacak kişinin cep telefonu numarası
Yukarıdaki bilgiler Moka POS panelindeki Ödeme İsteği Gönderme sayfasından girildikten ya da kendi yazılımınız tarafından tanımlandıktan sonra sms ile ödeme isteği linkini gönderebilirsiniz.

E-Posta İle Ödeme Alma İşlemini Nasıl Yaparım?

– Hizmeti ya da ürünü alacak kişi bilgileri
– Tahsil edilecek tutar
– Taksit sayısı
– Ödemeye konu ürün ya da hizmet bilgileri
– Ödemeyi yapacak kişinin e-posta adresi
Yukarıdaki bilgiler Moka POS panelindeki Ödeme İsteği Gönderme sayfasından girildikten ya da kendi yazılımınız tarafından tanımlandıktan sonra e-posta ile ödeme isteği linkini gönderebilirsiniz.

SMS ve E-Posta ile ödeme almak için Moka POS’a şimdi başvurabilirsiniz.

Tel: +90 850 333 9899
E-posta: info@moka.com

Moka e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Email adresinizi girerek e-bülten aboneliğinizi başlatabilirsiniz.