Abonelik sistemi ile hizmet verip gelir elde eden firmalar için düzenli tahsilat yapmak oldukça kritiktir. Periyodik ödeme alma işlemi geçmişte mail order yöntemi ile sağlanmaktaydı. Ancak günümüzde güvenlik açısından daha bilinçli bir tüketici ve hizmet sağlayıcı portföyü söz konusuyken mail order yöntemi yerine periyodik tahsilat sistemi sunan, düzenli ödeme altyapısı ile çalışmak sözkonusudur.

Sigorta acenteleri, ücretli  abonelik sunan yayınlar, bağış kabul eden kuruluşlar, dönemsel fatura oluşturan kurumlar, abonelik ücreti toplayan yaşam alanları yönetimleri, franchise sistemi olan firmalar, ücretli abonelik bazlı hizmet veren web siteleri ve iş modelleri  periyodik olarak ödeme almak için tekrarlı ödeme sistemlerini tercih etmektedir.

Bu sektörde faaliyet gösteren işletmeler için ödemelerini almak oldukça önemlidir. Mail order ve kart bilgilerinin yazılı olarak saklanacağı diğer manuel sistemler günümüz iş hayatında güvenilir ve pratik yöntemler olmaktan çok uzaktalar. Bu sebeple hem kart bilgilerinin güvenle saklanabileceği hem de bu kart bilgilerinin periyodik tahsilatlarda kullanılabileceği sistemlerin kullanımı hem hizmet seviyesi hem de tahsilatlar için elzemdir.

Tekrarlayan ödeme sistemi kart saklama hizmetinin devamında gelen tamamlayıcı bir çözümdür. Moka’nın PCI DSS uyumlu teknolojisi ile saklanan kartlarınız için otomatik ya da manuel olarak tekrarlayan ödeme talimatları oluşturabilirsin.

Moka ile kart saklama ve tekrarlayan ödemeler hakkında teknik bilgilere ve kart saklama API’sine ulaşmak için lütfen Moka’nın geliştirici sayfasını ziyaret ediniz.

https://developer.moka.com/home.php?page=kart-saklama-akisi

Moka ile kart saklama ve tekrarlayan ödemeler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Tel: +90 850 333 9899
E-posta: info@moka.com

Moka e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Email adresinizi girerek e-bülten aboneliğinizi başlatabilirsiniz.