Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş.’ye ait online ve mobil platformlarda yapılacak işlemlere ilişkin gizliliğin korunması ve güvenliğin sağlanması amacıyla Moka alt yapısı, uygun güvenlik düzeyini temin etmek üzere ödeme kuruluşlarına ilişkin mevzuatta belirlenen teknik yükümlülüklere uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Ödeme bilgilerinizin güvenli tutulması amacıyla Moka online ve mobil platformları, PCI DSS sertifikasına sahip güvenlik sistemleri ile koruma altında tutulmaktadır ve mevzuat gereği alınması gereken tedbirler alınmıştır. Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş. olarak ürün ve/veya hizmet verdiğimiz kişi ve/veya kuruluş ait hiçbir bilgi 3. Kişilerle paylaşılmadığı gibi ödeme yapılan hizmetlerde kullanılan ödeme bilgileri de saklanmamaktadır.

Güvenliğiniz için birkaç basit adıma dikkat etmeniz tavsiye edilir. Ödeme işlemlerini gerçekleştirirken;
-Anti virüs ve anti spyware programları kullandığınızdan,
-Kimlik bilgileriniz, şifreleriniz gibi hassas bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmadığınızdan,
-Kullanmakta olduğunuz bilgisayarda yeterli güvenlik tedbirleri alınmış olduğundan,
-Güvenli bir ağ üzerinden bağlantı kurmakta olduğunuzdan,
-Güvenlik sorunlarına karşı sisteminizin güncel olduğundan,
-E-postaları açmadan önce güvenilirliklerini kontrol ettiğinizden,
-Ödeme işlemleri için güvenli ve güncel bir tarayıcı kullanıyor olduğunuzdan emin olmalısınız.

Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş. online ve mobil platformlarda kullanıcılara sunulan cihazlar, yazılımlar ya da mobil uygulamalar ile ödeme araçları ve hassas ödeme verilerinin kaybedilmesi, çalınması, silinmesi ya da değiştirilmesinin gerekmesi gibi durumlarda ilgili durumu derhal tarafımıza info@moka.com e-posta adresinden bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca ödeme ekranlarında kullanmış olduğunuz kartın bağlı bulunduğu banka ile de irtibat kurmanız gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz.

Web sitemiz veya mobil platformlarda yapılan ödemelerde, hatalı çekim olduğunu düşündüğünüz durumlar için kartınızın bağlı bulunduğu bankanın kuralları ve/veya Uluslararası Visa ve Mastercard Charge Back Kuralları kapsamında iade süreçlerini yürütebilirsiniz.

Moka tarafından sağlanan hizmet, ödeme işlemine aracılık hizmeti olup bu hizmet ve sorumluluklar Ödeme Kuruluşları mevzuatı, Bankacılık mevzuatı ve Uluslararası Visa ve Mastercard Charge Back Kurallarında belirtildiği gibidir. Faaliyetler bu mevzuat çerçevesinde düzenlenmekte ve sorumluluklar bu çerçevede belirlenmektedir.

Dolandırıcılık şüphesi ya da hizmetin alınması sırasında herhangi bir problemle karşılaşılması halinde şirketimize info@moka.com e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
Kuruluşumuz tarafından size özel duyuru, uyarı ve benzeri bilgilendirmeler daima info@moka.com e-posta adresimizden biz bildirmiş olduğunuz ve elektronik ticari ileti gönderilmesine izin verdiğiniz e-posta adresine yapılacaktır. Bu e-posta adresi haricinde bir e-posta adresi ile tarafınıza Şirketimizce herhangi bir gönderim sağlanmayacağından gönderilen e-posta ve/veya herhangi bir bilgilendirme kanalına itibar etmemenizi rica ederiz.

Moka e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Email adresinizi girerek e-bülten aboneliğinizi başlatabilirsiniz.