Moka Logo

Numerous Advantages with One-Click Payment 2

Alto

KART SAHİPLERİ İÇİN GÜVENLİK UYARILARI

MOKA olarak güvenliğinize önem veriyor, en yeni ve teknolojik önlemleri sizin için takip ediyoruz. MOKA sanal pos (MokaPOS) kullanan üye işyerleri üzerinde işlem yapan kart sahibi müşterilerimiz olarak kişisel güvenliğinizi sağlamak ve bilgilerinizin gizliliğini koruyabilmeniz için müşterilerinizin ve sizlerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktaları hatırlatmak isteriz.

TBB (Türkiye Bankalar Birliği) duyurularına ulaşmak için tıklayınız. BKM (Bankalararası Kart Merkezi)’nin sosyal medya ve mobil uygulama dolandırıcılığına karşı önerileri için tıklayınız. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve BKM işbirliği ile telefonda ikna dolandırıcılıklarına yönelik müşterilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olan “İki Kişinin Bildiği Sır Değildir” temalı kamu spotuna ulaşmak için tıklayınız. Ticaret Bakanlığı tarafından sahte site dolandırıcılıklarına karşı tüketicileri bilinçlendirmek amacıyla hazırlanmış olan kamu spotuna ulaşmak için tıklayınız.

Sahte Reklamlar ve İletiler

Bilgi güvenliğiniz açısından, markaların unvan, logo ve kurumsal kimlik bilgileri taklit edilerek sahte kampanyalar düzenlenen sosyal medya dahil tüm dijital mecralardaki reklamlarda yer alan linklere tıklamamanızı ve bu linkler aracılığıyla kart bilgilerinizi, müşteri numaranızı, internet/mobil bankacılık şifrenizi, kart şifrenizi, cep telefonunuza gönderilen tek seferlik SMS işlem onay şifrenizi, varsa MOKA üyelik bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmamanızı önemle hatırlatırız. MOKA tarafından hiçbir koşul ve durumda üye işyerlerimizden sözlü veya yazılı olarak bu bilgiler talep edilmemektedir.

MOKA’nın tüm sosyal medya hesaplarına https://www.moka.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sosyal medyada resmi marka hesaplarımız dışındaki hesaplara itibar etmeyiniz.

SMS, e-posta ile yönlendirildiğinizde sayfasının en üstündeki adres çubuğunda https://www.moka.com ya da https://pos.moka.com adresinin yer aldığından emin olunuz.

Dolandırıcılık İletileri ve Aramaları

Sizi arayan, kendilerini avukat, polis, savcı, bankacı olarak tanıtan veya sosyal medya/e-posta üzerinden arkadaşınız ya da ticaret yaptığınız şirket gibi davranan dolandırıcılar olabilir.

Şifre ve bilgi güvenliğiniz için;

Kart bilgileriniz, müşteri numaranız, internet/mobil bankacılık şifreniz, kart şifreniz ve CVV kodunuz, cep telefonunuza gönderilen tek seferlik SMS işlem onay şifreniz size özeldir.

MOKA sanal pos altyapısını kullanan üye işyerleri tarafından hiçbir koşul ve durumda kart sahiplerinden sözlü veya yazılı olarak bu bilgiler talep edilmemektedir. Dolayısıyla, sizi arayan ve bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen kişilere cevap vermemenizi önemle rica ederiz.

Tarafınızca yapılmamış olan işlemler ile ilgili gönderilen e-posta içeriğindeki eklere tıklamayınız.


Other Blogs

Be aware of our innovations with Moka e-newsletter subscription.

You can start your e-newsletter subscription by entering your e-mail address.

Newsletter
moka-logo-white

Moka
About Us
Contact
Integration

© 2021 Moka - All rights reserved. The content on the site cannot be used without permission.

Moka is 100%

İş Bankası Logo

organization.

Cookies are used on this website to improve your user experience. More Information