Moka Logo

Güvenlik Bilgilendirmesi

Güvenliğiniz Önceliğimiz

Tüm ürün ve hizmetlerimizde güvenli bir hizmet sunmaya çalışıyoruz, kişisel güvenliğinizle ilgili olarak siz değerli müşterilerimize aşağıdaki hususları hatırlatmak isteriz;

• İnternet tarayıcınızın adres çubuğunda çıkan yeşil kilit simgesi, sitenin Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş.’ye ait olduğunu gösterir ve internet adresini güvenli olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu çerçevede internet sitemize gerçekleştirdiğiniz erişimlerde ve sitemiz üzerinden işlem yaparken mutlaka adres çubuğunda yeşil kilit simgesinin görünür durumda olup olmadığını kontrol edin; bu simgenin bulunmaması durumunda işleminizden vazgeçerek durumu derhal info@moka.com adresine posta göndererek veya 0850 333 98 99 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bize bildirin.

• pos.moka.com sayfamız üzerinden hesabınıza erişmek istemeniz durumunda, erişim için kullanılacak tek kullanımlık SMS şifresi telefonunuza iletilmektedir. SMS şifrenizin cep telefonunuza SMS mesajı olarak iletilmesinde aksaklık yaşamanız halinde derhal info@moka.com adresine posta göndererek veya 0850 333 98 99 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da internet sitemizde bulunan iletişim formunu doldurarak durumu bildirin.

• Hesap numaranızı, kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi mutlaka korumanız ve gizli tutmanız gerekir; bu sorumluluk tamamen tarafınıza aittir. Bu bilgilerin üçüncü kişiler tarafından kullanılması dolayısıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. sorumlu değildir. Kullanıcı olarak tarafınızın sahip olduğu hak ve sorumluluklar şirketimizle imzalamış olduğunuz çerçeve sözleşme içerisinde açıkça yer almaktadır. Bu çerçevede kullanımlarınızı gerçekleştirirken mutlaka ilgili sözleşme ile tarafınıza yüklenen sorumlulukların bilincinde olarak hareket edin.

• Moka tarafından iletilmediği müddetçe diğer internet sitelerinde önünüze çıkan, e-posta ya da SMS’lerde yer alan ve Moka’ya ait internet adresine ya da içeriklere güvenmeyin. Bu bağlantıları erişim için kullanmayın; erişiminizi doğrudan internet adresimiz üzerinden gerçekleştirmeye özen gösterin.

• Dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmamak adına hesap bilgilerinizi ve/veya şifrenizi şirket personeli dahil olmak üzere hiç kimse ile paylaşmayın. Dolandırıcılığa uğradığınızdan şüphelendiğiniz bir durumda zaman kaybetmeden info@moka.com adresine posta göndererek veya 0850 333 98 99 numaralı çağrı merkezimizi arayarak durumu bildirin.

• Kullandığınız şifrenin, tahmini ya da erişilmesi zor güçlü bir şifre olmasına özen gösterin. Bu çerçevede özellikle hesap bilgilerinizi ve/veya şifrenizi herkes tarafından bilinir ya da kolaylıkla ulaşılabilmesi mümkün kimlik veya kişilik bilgilerinizle ilişkili unsurları içerecek tarzda belirlemeyin.

• Giriş yaparken klavye ya da ekranı izleyen kişilerin varlığına dikkat edin; etrafınızdaki kişilerin hesap bilgilerinizi ve/veya şifrenizi görmesine engel olacak şekilde bu bilgileri girmeye özen gösterin.

• Moka tarafınızca bu yönde bir talepte bulunulmadıkça hiçbir zaman müşterilerinin şifrelerini soran, kişisel bilgilerini talep eden veya güncellenmesini isteyen e-posta veya SMS göndermez. Bu yönde bir bildirimin ulaşması halinde bilgilerinizi paylaşmayın ve info@moka.com adresine posta göndererek veya 0850 333 98 99 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bize durumu bildirin.

• Güvenliğiniz ve mahremiyetinize ilişkin olarak Moka tarafından sözlü veya yazılı olarak bildirilen her türlü talimata uymaya özen gösterin.

• Kullandığınız internet tarayıcısını periyodik aralıklarla ve gerektiğinde güncelleyin.

• Kullandığınız cihazlarda virüs koruma sistemlerinin ve/veya güvenlik duvarlarının etkin biçimde kullanıldığından emin olun.

• SMS şifresi gönderiminde kullanılan telefonunuzun ya da SIM kartınızın kaybolma, çalınma, zorla alınma gibi herhangi bir nedenle elinizden çıkması halinde vakit kaybetmeden info@moka.com adresine posta göndererek veya 0850 333 98 99 numaralı çağrı merkezimizi arayarak durumu bildirmeniz gerekmektedir.

• Hizmet alımında yaşadığınız aksaklıklara yönelik şikayetlerinizi 0850 333 98 99 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da www.moka.com internet adresinde yer alan Destek > İletişim bölümünden bildirebilirsiniz.

• Sunulan hizmetlere ilişkin bilgilendirmelere, kesintilere, duyuru ve uyarılara www.moka.com internet adresi veya şirketimizce kullanımınıza tahsis edilen mağaza paneli üzerinden ulaşabilir ya da 0850 333 98 99 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

www.moka.com internet adresimizden ya da 0850 333 98 99 numaralı çağrı merkezimiz dışındaki herhangi bir kanal aracılığı ile gelen bilgilere itibar etmeyiniz.

• Şirketimizce gönderilecek bildirimlerde şirketimiz bilgisini teyit etmeye yarayan bilgilerin varlığının bulunup bulunmadığını kontrol edin.

• Şirketimizin herhangi bir kampanyaya katılım için tarafınızdan kullanıcı ve şifre gibi kişisel bilgilerinizi talep etmeyeceğini unutmayın.

• Gerçekleştirdiğiniz işlemlere ait dekontlar, talebiniz durumunda sistemimize kayıtlı e-posta adresinize ya da iletişim adresinize iletilecektir.

moka-logo-white

Moka Ödeme ve E-Para Kuruluşu A.Ş. 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Kanunu kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşudur.

Moka
Biz Kimiz?Moka'dan HaberlerMoka'da Kariyer

© 2022 Moka - Tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki içerikler izinsiz kullanılamaz.

Moka 100%

İş Bankası Logo

kuruluşudur.

Bu web sitesinde kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı Bilgi