Moka Logo

Kullanım Koşulları

placeholderimage

Moka’ya hoş geldiniz!

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi (“Hizmetler”) kullandığınız için teşekkür ederiz. Hizmetler Levent Mah. Meltem Sok. İş Kuleleri Kule 2 No: 10 / 4 Beşiktaş / İstanbul adresinde mukim Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. (“Moka”) tarafından sağlanır.

Hizmetlerimizi kullanarak, buradaki şartları kabul etmiş olursunuz. Lütfen bu şartları dikkatlice okuyun.

Moka, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından verilen yetki ile ödeme kuruluşu alanında faaliyet göstermektedir. Hizmetlerimiz sanal ortamda ödeme yapılmasına aracılık faaliyetleriyle ilişkilendirilebilir.

Hizmetlerimiz çeşitli olduğundan bazen ek şartlar veya ürün gereksinimleri (yaş gereksinimleri dahil) uygulanabilir. Ek şartlar ilgili Hizmetlerle birlikte sağlanır ve bu Hizmetleri kullanmanız halinde bizimle yaptığınız sözleşmenin de birer parçası haline gelir.

Hizmetlerin Kullanımı
Hizmetlerin tarafınızca kullanımı Moka’nın onayına bağlıdır. Moka, Hizmetlere erişiminizi reddetme ve sınırlandırma hakkına sahiptir.

Moka Hizmetlerini kullanabilmeniz için www.moka.com (“Site”) veya Moka’nın fikri haklarına sahip olduğu mobil ve online ortamda çalışan ve bu kapsamda cep telefonu, tablet, akıllı saat, bilgisayar ve benzeri Moka’nın uygulamaya açabileceği teknolojik platformlarda çalışan Moka tarafından sunulması amaçlanan hizmetlerin karşılanması için oluşturulan yazılım (“Mobil Uygulama”) üzerinden bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifrenin sizin tarafınızdan belirlenmesi, kullanıcı adı ile yapılacak her türlü işlemden bizzat sizin sorumlu olmanızı sağlar. Bu kapsamda kullanıcı adı ve şifrenizi gizli tutmakla ve üçüncü kişilerle paylaşmamakla yükümlü olduğunuzu kabul etmektesiniz.

Hizmetlerin kullanımı esnasında tarafınızca verilen bilgilerde hata veya yanlışlık olması durumunda Moka, tarafınızca verilen yanlış bilgiye dayanarak yapacağı işlemlerden sorumlu olmayacaktır.

Moka tarafından sunulan hizmetlere Moka tarafından belirlenen şekil dışında ve/veya yetkisiz şekilde ulaşmamayı ve yazılımı hiçbir şekilde değiştirmemeyi, değiştirilmiş olduğu belli olanları kullanmamayı ve anılan kurallara uymadığınız durumlarda Moka’nın doğrudan veya dolaylı olarak uğrayabileceği tüm zararı karşılamayı taahhüt etmektesiniz.

Moka sistemini veya ona bağlı olarak geliştirilen sistem ve uygulamalarda yer alan hizmetleri kötüye kullanmayacağınızı ve bu sistemi kullanan diğer kullanıcıların veya 3. kişilerin haklarını ihlal eden nitelikte veya zarar veren hiçbir davranışta bulunmayacağınızı ve söz konusu kötüye kullanım neticesinde Moka’nın veya ilgili kullanıcının veya 3. Kişinin uğrayabileceği tüm zararlardan sorumluluğun tamamen size ait olduğunu ve böyle bir kullanımın tespit edilmesi halinde Moka’nın sizin ilgili hizmetteki hesabını ya da hesabının Kullanıcı Adı ve benzeri kısımlarını kapatma veya limitleme veya Moka üyeliğini sona erdirme hakkının bulunduğunu kabul etmektesiniz.

Moka Uygulama ve Site üzerinden çeşitli ürün ve hizmetlerin tanıtım ve reklamlarını yapabilir.

Moka herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Böyle bir durumda Moka’nın size veya üçüncü kişilere karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

Moka, hizmetlerinin zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulmasını, hizmet kullanımından elde edilen sonuçların doğru ve güvenilir olmasını, hizmet kalitesinin beklentilere cevap vermesini sağlamak; Siteyi ve Mobil Uygulamayı kötü niyetli üçüncü kişiler tarafından sisteme zarar vermek için yapabilecekleri siber saldırılardan korumak için gerekli özeni gösterecektir ancak bunları kesin bir şekilde taahhüt etmemektedir.

Moka, sizin Moka sistemi dışındaki mobil uygulamalara ve web sitelerine geçişinizi sağlayabilir. Bu takdirde geçiş yapacağınız sitelerin içeriğinden Moka’nın sorumlu olmadığını peşinen kabul etmektesiniz.

Hizmetlerimizi kullanmanız size Hizmetlerimizdeki veya eriştiğiniz içerikteki hiçbir fikri mülkiyet hakkının sahipliğini vermez. Bu şartlar, size Hizmetlerimizde yer alan marka unsurlarını veya logoları kullanma hakkını vermez. Hizmetlerimizde veya Hizmetlerimizle birlikte görüntülenen hiçbir yasal uyarıyı kaldırmayın, üzerini kapatmayın ve değiştirmeyin.

Hizmetlerimizi kullanmanızla bağlantılı olarak Moka size hizmet duyuruları, yönetim amaçlı iletiler ve diğer bilgileri gönderebilir. Bu iletişimlerden bazılarını devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Moka’nın gizlilik politikaları, Hizmetlerimizi kullandığınızda kişisel verilerinizi nasıl ele aldığımızı ve gizliliğinizi nasıl koruduğumuzu açıklar. Hizmetlerimizi kullanarak, Moka’nın bu verileri gizlilik politikasına uygun şekilde kullanabileceğini kabul etmiş olursunuz.

Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
İşbu Sözleşme Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. Sözleşme’nin ifasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul Çağlayan Mahkeme ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

Delil Sözleşmesi
İşbu sözleşmeyi onaylamakla, Moka ile aranızda oluşabilecek yargısal uyuşmazlıklarda Moka sistemindeki verilerin gerçeklere uygun olduğunu beyan ve kabul edersiniz.

Fesih
İşbu sözleşmenin hüküm ve sonuçlarının feshi ve tasfiyesi Çerçeve Sözleşme hükümlerine tabidir.

moka-logo-white

Moka Ödeme ve E-Para Kuruluşu A.Ş. 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Kanunu kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşudur.

Moka
Biz Kimiz?Moka'dan HaberlerMoka'da Kariyer

© 2022 Moka - Tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki içerikler izinsiz kullanılamaz.

Moka 100%

İş Bankası Logo

kuruluşudur.

Bu web sitesinde kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı Bilgi